Міжнародна акція «16 днів проти насильства».
За ініціативи ООН 25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
Метою її проведення є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насилля в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.
Як запобігти домашньому насильству?
-
Розпізнавайте сигнали. Домашнє насильство може трапитися з будь-ким, незалежно від раси, віку, статі, соціального статусу чи освіти. Важливо розуміти, що насильство може виникнути на різних етапах відносин. Але існують загальні тривожні показники, на які варто звертати увагу.
-
Не залишайте це осторонь. Співробітники поліції постійно чують від свідків одне й те саме: я бачив/чув/відчув насильство в сім'ї, але не хотів втручатися. Якщо ви маєте підозри щодо вашого сусіда у вчиненні насильства, то не соромтеся викликати поліцію. Таким чином ви можете врятувати чиєсь життя.
-
Будьте уважні. Якщо хтось ділиться з вами історією про домашнє насильство, слухайте його без засудження та проявляйте співчуття. Майте на увазі, що історії, які вам розповідають, можуть бути правдивими. Спитайте, як ви можете допомогти.
-
Будьте готові надати підтримку. Якщо ви дізнались, що хтось з ваших знайомих знаходиться в токсичних стосунках і думає про можливість втекти від насильства або боїться ескалації конфлікту, допоможіть їм отримати допомогу.
-
Знайдіть інформацію про найближче безпечне місце. Ніколи не знаєш, коли хтось буде потребувати тимчасового притулку у випадку надзвичайної ситуації. Переконайтеся, що ви маєте номер чи адресу безпечного місця у разі, якщо знадобиться допомога.
-
Підтримуйте постійний контакт. Якщо ви знаєте, що ваш родич чи друг опинився під загрозою, регулярно спілкуйтеся з ними, щоб відстежувати їхню безпеку та надавати підтримку в потрібний момент. Ваша підтримка і зв'язок можуть бути важливими факторами в їхньому захисті.
-
Станьте опорою. Людина, яка переживає насильство, може бути не в змозі самостійно знайти безпечне місце, розробити план втечі або зібрати необхідні речі. Запропонуйте їй свою допомогу.
-
Фіксуйте. Фотографуйте, знімайте на відео чи записуйте кожен випадок, в якому ви стали свідком, зазначаючи дату, час, місце події, травми та усі обставини. Ця інформація може бути надзвичайно важливою для подальших звітів і розгляду справ правоохоронними органами.
-
Розповсюджуйте інформацію. Допоможіть місцевим сервісам та організаціям, які борються з домашнім насильством, підвищувати обізнаність про інструменти профілактики та боротьби з домашнім насильством.
-
Будьте прикладом. Утримуйтесь від підтримки культури насильства, яка може просуватися у музиці, фільмах, телебаченні, в іграх та ЗМІ.