Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 0 чоловік

Про використання навчальних програм та літератури у 2024/2025 н.р.

Дата: 6 березня о 14:31
Автор: Доба Н. М.

Із початком нового навчального року стали актуальними питання про використання навчальних програм та літератури у 2024/2025 н.р.

В «Інструктивно-методичних рекомендаціях МОН України щодо викладання навчальних предметів / інтегрованих курсів у ЗЗСО в 2024/2025 навчальному році» (лист МОН України від 30.08.2024 № 1.1/15776-24) зазначено, що заклади загальної середньої освіти можуть використовувати в освітньому процесі лише ту навчальну літературу, що має грифи Міністерства освіти і науки України («Рекомендовано Міністерством освіти і науки України», «Схвалено для використання в освітньому процесі») або висновок «Схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах».

Варто додати, що гриф Міністерства освіти і науки України надається строком на п’ять років та спливає 01 липня відповідного року. Так зазначено у пункті 15 розділу I «Порядку здійснення експертизи, надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам» (затверджено наказом Міністерства освіти і науки від 05.06.2023 № 675; зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.07.2023 за № 1203/40259).

МОН України нагадує, що заклади загальної середньої освіти не можуть використовувати підручники, у яких вийшов термін дії грифа та наголошує на відповідальності закладів освіти щодо дотримання зазначених вимог.

Для використання в освітньому процесі в закладах загальної середньої освіти у 2024/2025 навчальному році на рівні базової, профільної середньої освіти рекомендовані відповідні модельні навчальні програми для 5–7 класівнавчальні програми для 8–9 і навчальні програми для 10–11 класів.

В освітній галузі «Суспільствознавство» для 8–9 класів з поглибленим вивченням історії та 10-11 класів з профільним вивченням історії рекомендовано використовувати ті ж самі навчальні програми, але з виділенням більшої кількості годин на їх реалізацію, а також підручники для поглибленого чи профільного навчання. Вчитель/вчителька розробляють календарне планування на основі рекомендованих програм. Кількість годин на вивчення тієї чи іншої теми визначаються вчителем/вчителькою самостійно. При цьому рекомендовано більше годин відводити на практичні роботи.

Керуючись законодавством (стаття 11 Закону України «Про повну загальну середню освіту»), Міністерство освіти і науки України звертає увагу керівників закладів освіти, що педагогічні працівники закладу освіти обирають модельні навчальні програми на певний цикл повної загальної середньої освіти і не можуть змінювати їх усередині циклу, зокрема при переході від 5-го до 6-го класу, оскільки кожна з модельних навчальних програм має особливості щодо реалізації вимог стандарту до результатів навчання на адаптаційному циклі. Водночас, для класів, які розпочнуть навчання на тому самому циклі повної загальної середньої освіти (зокрема, одному з циклів базової середньої освіти) у наступних роках можуть бути обрані модельні навчальні програми інших авторських колективів. Різні класи однієї паралелі можуть навчатися за різними модельними навчальними програмами.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.