Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 0 чоловік

Методичні рекомендації класним керівникам

Дата: 6 березня о 21:02
Автор: Доба Н. М.

Методичні рекомендації

щодо планування виховної діяльності    класного керівника  навчального закладу у світлі концептуальних засад  «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів ЗНЗ України»

 

Дані методичні рекомендації є спробою допомогти     педагогам виробити нові підходи до планування виховної діяльності у загальноосвітніх навчальних закладах у світлі концептуальних засад. 

  Розробки допоможуть заступникам директорів з виховної роботи, педагогам-організаторам, класним керівникам зробити процес планування результатом творчої співпраці всіх суб’єктів виховної діяльності.

 

ЗМІСТ

        Передмова

1. Планування виховної роботи класного керівника

1.1.Аналіз виховної роботи за минулий рік.

1.2.Цілі та завдання виховної діяльності.

1.3.Психолого-педагогічна характеристика класу.

1.4.Основні напрями діяльності та справи класного колективу.

1.5.Індивідуальна робота з учнями.

1.6.Робота з батьками.

1.7.Вивчення стану та ефективності виховного процесу у класі.

    

ПЕРЕДМОВА

     Робота класного керівника буде успішною та результативною тільки за умови раціонального планування, яке дасть змогу вчителю поєднати перспективні завдання з конкретними завданнями на семестр, потребами та інтересами конкретного класного колективу, віковими особливостями учнів. План роботи має бути структурованим, методично обґрунтованим, охоплює діяльність усіх учасників навчально-виховного процесу (класний керівник, учителі - предметними , педагог-організатор, бібліотекар, соціально-психологічна служба, адміністрація, учні, батьки). Структура плану виховної роботи класного керівника затверджується на методичному об'єднанні класних керівників протоколом. Основні напрями виховання сплановані відповідно до «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243 «Про основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Концепції виховання дітей та молоді у національній системі виховання, Концепції громадянського виховання, Державної національної програми «Освіта. Україна ХХІ століття», Національної доктрини розвитку освіти, Концепції превентивного виховання дітей і молоді, Концепції національно- патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої Наказом МОН України від 16.06.2015 №641. Планування класних керівників має відображати пріоритетні напрямки виховної роботи навчального закладу: формування особистих рис громадянина України, національної свідомості та самосвідомості учнів, виховання духовної культури особистості, виховання поваги до Конституції, державних символів та законодавства України, збагачення народних традицій, звичаїв; утвердження принципів загальнолюдської моралі на основі відновлення історичної пам'яті, розвитку природних обдарувань дитини; забезпечення повноцінного фізичного розвитку учнів, охорони та зміцнення здоров'я; доцільне використання можливості позашкільних навчально-виховних закладів для організації позакласної та позашкільної роботи; створення умов для успішної превентивної роботи. Тематика спілкування з учнями планується на семестр, однак поточні події у класі, школі, населеному пункті чи в державі можуть підказати тему, не заплановану раніше, тому план потрібно періодично коригувати. Класний керівник повинен урізноманітнювати спілкування з учнями, пов'язувати його з життям класу та запитами батьківської громадськості. Партнерський підхід, залучення учнів та батьків до планування роботи в класному колективі, урахування інтересів та здібностей дітей, співпраця з громадою та позашкільними закладами освіти дозволить класному керівнику досягти максимальних результатів.

 1.1. Аналіз виховної роботи за минулий рік.

 Планування, як правило, розпочинається з аналізу пережитого досвіду спільної діяльності та спілкування за минулий навчальний рік. Аналіз – один із найбільш складних і, разом з тим, один із найважливіших етапів управлінської діяльності адміністрації загальноосвітнього навчального закладу. Чим глибший аналіз, тим правильніше і конкретніше будуть поставлені цілі та завдання виховної діяльності на новий навчальний рік. А відповідно, чим конкретніші завдання, тим оптимальніше буде здійснено вибір змісту та форм виховної діяльності. Отже, метою аналізу є оцінка досягнень виховного процесу за минулий навчальний рік, прогнозування шляхів подальшого розвитку учнівського колективу та обґрунтування цілей і завдань на новий навчальний рік. В аналізі роботи доцільно відобразити такі аспекти:

А) результати виховної роботи (рівень вихованості, соціальності учнів тощо);

Б)характеристика змін, що відбулися в учнівському колективі(розвиток стосунків між учасниками педагогічного процесу, зміцнення зв’язків і традицій);

В)реалізація поставлених виховних завдань(які з них вирішено і як, що і як вплинуло на їх вирішення, причини невиконання запланованого);

Г) аналіз проведеної роботи щодо пріоритетних напрямків роботи школи, результати й організація діяльності, досягнення, недоліки та їх причини.

1.2. Цілі та завдання виховної діяльності.

Головною метою виховання, як зазначено в «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів ЗНЗ України» є формування морально-духовної життєво компетентної особистості, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал. Визначена мета є спільною для всіх ланок системи виховання та є критерієм ефективності виховного процесу. Завдання мають відповідати  таким вимогам:

  • випливати з аналізу роботи класу за минулий рік;
  • бути конкретними й реальними для виконання;
  • охоплювати всю сплановану роботу з учнями;
  • враховуватися при плануванні методичної роботи і контролю за виховною роботою та при складанні всіх інших планів і первинних документів.

 

        1.3. Психолого-педагогічна характеристика класу.

      Подаються загальні відомості про клас, індивідуальні особливості учнів, рівень їхньої вихованості, свідомості, громадянської відповідальності; роз­виток самоврядування тощо. Класний керівник може використати Орієн­товні питання для складання характеристики класу.

     Орієнтовні питання для написання характеристики класу.

1. Загальні відомості про клас.

Кількість учнів (хлопців, дівчат), їх характеристика за віком, соціальний склад сімей.

2. Згуртованість класу.

Дисциплінованість і культура поведінки учнів. Наявність груп у класі, взаємини між ними. Чи люблять учні разом проводити час, працювати чи розважатися у школі чи поза нею? Прояви дружби між хлопцями. Наявність у класі кругової поруки і як вона виявляється, чи відчувають учні потребу у зустрічах поза уроками?

3. Організованість класу.

Здатність учнів самим організовуватись на виконання колективних справ, уміння розподіляти між собою обов’язки. Чи вміють учні уважно вислухати один одного (на зборах, на перерві, під час виконання доручень)? Уміння прислухатися до рішень органів учнівського самоврядування і розпоряджень його уповноважених.

4. Громадська думка у класі.

Національна та громадська свідомість учнів, їх інтерес до громадського життя і участь у ньому. Які вчинки своїх товаришів учні схвалюють, а які засуджують? Наявність чи відсутність розходжень між словами і вчинками учнів.

5. Характеристика взаємин у класі.

Що лежить в основі взаємин між однокласниками: місце проживання, спільне навчання, інтереси, місце за партою, увага один до одного, взаємодопомога? Вимогливість до себе і своїх товаришів, уміння пробачати друзям недоліки, толерантність у взаєминах. Ставлення класу до активу, відмінників, лідерів, невстигаючих, дезорганізаторів, учнів з фізичними вадами. Типові випадки порушення дисципліни, їх причини та заходи впливу на порушників класу.

6. Актив класу.

Склад активу, його авторитет. Ставлення активістів до учнів. Виконання розпоряджень активу однокласниками. Чи є в класі неформальні лідери? Їх характеристика.

7. Зв'язок класу з іншими класами.

Зацікавленість учнів класу життям школи та інших класів. Виконання класом загальношкільних доручень (постійно, епізодично). Зв'язок класу з іншими класами (шефство, спільні справи). Участь класу у загальношкільній діяльності.

8. Висновки та пропозиції.

Загальна оцінка класу, найбільш позитивні і негативні складові його життя. Пропозиції щодо направленості на майбутнє.

 1.4. Основні напрями діяльності та справи класного колективу.

 Класний керівник має розумітися на тому, що сучасний зміст виховання є науково обґрунтованою системою загальнокультурних і національних цінностей, що характеризують ставлення особистості. Планувати виховну діяльність класний керівник має відповідно до розроблених змістових ліній та виховних досягнень, зазначених розділі V «Зміст виховної діяльності»  «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів ЗНЗ України», проявляючи ініціативу, гнучкість, творчий підхід. Щоб зацікавити дітей та допомогти розкрити їм свої потенційні можливості, нахили і здібності, потрібно варіювати форми і методи виховної діяльності, враховуючи реальні потреби учнівського колективу та батьків.

                                                Орієнтовне планування  виховної діяльності

      Орієнтовне планування поділяється на два напрямки:

1.Загальношкільні форми виховної діяльності ( є спільними для всіх учасників навчально-виховного процесу). Адже виховний процес здійснюється як в урочний, так і в позаурочний час.

2. Класні форми виховної діяльності, які планує класний керівник з учнями. Прануючи тематику виховних годин, слід враховувати особливості конкретного класного колективу, рівень вихованості,  індивідуальну тему для самоосвіти класного керівника, вікові особливості учнів. Доцільно проводити анкетування учнів та батьків з метою вивчення нахилів та інтересів дітей та учнівської молоді.

До  реалізації загальношкільних форм діяльності залучається весь педагогічний колектив за методикою КТД.

 У колонці «Класні форми виховної діяльності» орієнтовне планування  для роботи з певним класом.

Загальношкільні форми виховної діяльності

Термін виконання

Відповідальні

Класні форми виховної діяльності( планує класний керівник для свого класу)

Термін виконання

Відповідальні

Свято Першого дзвоника.

01.09.

Заступник директора з ВР, педагог-організатор, представники учкому, представники батьківської громади, позашкільних акладів

«Свобода та людська гідність – базові цінності особистості» +Бесіда з БЖД( відповідно плану)

Вересень

Класний керівник

Олімпійський тиждень. Олімпійський урок.

Перший тиждень вересня

Учителі фізичної культури, класні керівники, спортивний сектор учкому

Урок-мужності  «…………»

Вересень

Хвилини інформування до Дня пам’яті жертв фашизму «Ніхто не забутий, ніщо не забуте…»

2 неділя вересня

Учителі історії, гуртківці

«Увага! Діти на дорозі!» Бесіда з БЖД

Вересень

 До Дня партизанської слави та Міжнародного Дня миру( за окремим планом)

22 вересня

Учителі  предметники

( історії, образотворчого мистецтва, музичного мистецтва, класні керівники)

   Ярмарка професій "Коли робота приносить радість»

Вересень

День туризму

27 вересня

Заступник директора з ВР, педагог-організатор, учителі фізичної культури

До Дня працівників освіти «Учителю вклонися до землі…» ( за окремим планом)

Заступник директора з ВР, педагог-організатор, представники учкому

«Ваш життєвий шлях – наша славна історія!» (виховна година до дня людей похилого віку).

Жовтень

Заходи до Дня захисника України:

•           тематична виставка «Від козацьких часів до сьогодення»;

•            загальношкільне свято для учнів 5-8-х класів «Козаки! Ваша слава – навіки!»;

•           виховні години з народознавства «Свято Покрови Пресвятої Богородиці»;

  • «Ну-мо, хлопці!» (для учнів 10-11-х класів)

14 жовтня

Бібліотекар,

педагог-організатор, заступник директора з ВР,

учителі української мови та літератури,

учителі фізичної культури та захисту Вітчихни

Урок мужності «Герої для нас як приклад…».

Бесіда з БЖД

«Перлини природи України» (формування ціннісного ставленя до природи). Взяти   участь в  акції «За чисте довкілля» (прибирання та облаштування пришкільної території).

 

"Мистецькі канікули" (виховна година: формування ціннісного ставлення до мистецтва). Бесіда з БЖД

Жовтень

Жовтень

Жовтень

До Дня шкільних бібліотек:

  • Бібліотечні уроки, вікторини, конкурс на кращого читача.

22 жовтня

Бібліотекарі

 День української писемності та мови «Чистота мови – чистота душі»:

•           позакласні заходи;

•           конкурс ораторського мистецтва.

Листопад

Учителі української мови та літератури

«Толерантність – крок до свободи» (До Міжнародного дня толерантності).

Години спілкування, літературно-музичні композиції «Голгофа народних страждань».

"Духовні потреби та ідеали мого "Я" (виховна година: формування ціннісного ставлення до себе). Бесіда з БЖД.

"Як уникнути труднощів при виборі професії" (виховна година з профорієнтації). Бесіда з БЖД

Листопад

Листопад

Листопад

Листопад

До Дня Свободи (України):

  • Виставка дитячих фоторобіт (малюнків) «Мій рідний край – земля моїх батьків»

22 листопада

Педагог-організатор, керівники гуртків

До Дня толерантного ставлення до ВІЛ інфікованих: позакласні заходи з елементами тренінгів, уроки-презентації

 1 грудня

Учителі основ здоров’я

«Зупинимо СНІД, поки він не зупинив нас!»; години спілкування, диспути, «круглі столи», просвітницькі тренінги, «відкриті мікрофони» ). Бесіда з БЖД

Грудень

До Дня інвалідів:

  • Акція «Добро починається з мене»

3 грудня

Соціальний педагог

До Дня збройних сил України:

конкурс-змагання між юнаками,

6 грудня

Учитель Захисту Вітчизни.

Уроки мужності (до Дня збройних сил України).

Виховні години (вивчення традицій і звичаїв українського народу) з народознавства. Бесіди з БЖД

Грудень

Грудень

До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: тематична виставка в бібліотеці, бібліотечний урок

14 грудня

Бібліотекарі, педагог-організатор

Тиждень правових знань, акція «Запали свічку пам,яті»

Грудень

Учитель правознавства

Виховні години правового спрямування

Грудень

До Дня Соборності України:

•           конкурс малюнків «Україна – єдина країна»;

•           години спілкування «Ми – діти твої, Україно!».

22 січня

Учителі історії, української мови та літератури

"Соборність і злагода – умови процвітання України" (До Дня Соборності України).

«Діловий етикет: мистецтво спілкування", "Вихованість, культура, інтелігентність". Бесіда з БЖД.

Січень

Січень

До Дня пам’яті жертв Голокосту: сторінами істрії

27 січня

Учителі історії

"Ґендерна рівність: правове забезпечення і реальність",

Січень

До Дня пам’яті  Героїв Крутів

29 січня

Учителі історії

"Культура мобільного зв’язку". Бесіда з БЖД

Січень

 Вечір зустрічі випускників різних поколінь «Незабутні шкільні роки…».

Перша неділя лютого

Заступник директора з ВР, педагог-організатор, представники учнівського комітету

"Моральна чистота стосунків між юнаком та дівчиною". Бесіда з БЖД

Лютий

 Марафон ерудитів, День святого Валентина

Лютий

Педагог-організатор

"Моральні цінності громадянського суспільства". Бесіда з БЖД

Лютий

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав:

•           вечір-реквієм «Відлуння Афганських гір…» (9-11-ті класи);

•           зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами.

15 лютого

Заступник директора з ВР, педагог-організатор, шефська рада.

Зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами; уроки-мужності

Лютий

До дня   8 Березня:

1. Святковий концерт.

2. Виготовлення вітальних листівок.

3. Конкурс на найкраще привітання.

7 березня

Заступник директора з ВР, педагог-організатор, голова ради культури та відпочинку

"Вплив канцерогенів у продуктах харчування на організм людини". Бесіди з БЖД

Березень

 Тиждень української мови та літератури. Шевченківські свята: позакласні заходи (за окремим планом)

Березень

Учителі української мови та літератури.

"Галерея великих митців"

Березень

Змаганнях ЮДПР.

Березень

Заступник директора з ВР, педагог-організатор, рада охорони здоров’я та спорту

"Порушення прав людини: експлуатація та торгівля"

Березень

Взяти участь у конкурсі «Таланти ІІІ тисячоліття»

Березень

Заступник директора з ВР, педагог-організатор, учитель музики

"Статева культура — основа сім'ї та усвідомлюваного батьківства". Бесіди з БЖД

Березень

До Дня сміху, До Дня птахів

1 квітня

Педагог-організатор, голови учнівських комітетів

Виховні години до Всесвітнього дня здоров’я. Бесіди з БЖД

Квітень

До Дня дитячої книги

2 квітня

Бібліотекарі

До Дня здоров’я: вікторини, позакласні заходи, зустрічі з лікаріми

7 квітня

Учителі основ здоров’я, медична сестра

До Дня звільнення в’язнів фашистських концтаборів: інформаційні хвилини

11 квітня

Учителі історії

Виховні години до Всесвітнього дня авіації та космонавтики (години спілкування, захисти учнівських проектів, уроки-мандрівки «Такі близькі далекі зорі», «Космос і космонавтика»)

Квітень

До Дня   пам’яті Чорнобильської трагедії: захист презентацій, організація зустрічей з ліквідаторами

26 квітня

Учителі фізики, заступник директора з ВР

Виховна година до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії

Квітень

До Дня Довкілля: облаштування пришкільної території та закріплених ділянок

3-я субота квітня

Заступник директора з господарчої частни

"Злочин проти природи: відеофільми, відеоролики, комп'ютерні презентації тощо".

Квітень

Змагання  ЮІР.

Квітень

Заступник директора з ВР, педагог-організатор, рада охорони здоров’я та спорту

Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв  Другої світової війни: підготовка інсценованої пісні, участь у заходах селища.

8-9 травня

Заступник директора з ВР, педагог-організатор,

Уроки пам’яті (До 9 Травня)

Травень

"Про самоактуалізацію та самовизначеність особистості", "Я і соціум". Бесіди з БЖД

Травень

"Загальнолюдські цінності: осмислення вічних істин"

Травень

До Дня Європи: тематичні виставки, виставки дитячих робіт, флешмоби

3-я субота травня

Педагог-організатор, учителі образотворчого мистецтва, предствники учнівських комітетів

До Дня Матері, до Дня родини: родинні свята

Травень

До Дня музеїв

18 травня

Керівники шкільних музеїв, представники учнівських комітетів

До Дня вишиванки

Травень

Усі учасники навчально-виховного процесу

 Загальношкільне  свято  «Крок до зірок»

Травень

Заступник директора з ВР, педагог-організатор, представники учнівського комітету

 Свято останнього дзвоника.

Травень

Заступник директора з ВР, педагог-організатор, представники учнівського комітету

Випускний вечір для учнів 11-х класів.

Травень

Заступник директора з ВР, педагог-організатор, представники учнівського комітету

Випускний вечір для учнів 9-х класів.

Червень

Заступник директора з ВР, педагог-організатор, представники учнівського комітету

Навчальні екскурсії та навчальна практика

Протягом року

Учителі предметники

 

 

 1.5. Індивідуальна робота з учнями.

          Діяльність класного керівника спрямовується на створення у класі сприятливого середовища для формування особистості учнів,  по­шук найбільш ефективних прийомів і методів здійснення виховного впли­ву на кожного школяра.

Основними напрямами індивідуальної роботи класного керівника з уч­нями є:

      -   вивчення індивідуальних особливостей учнів, специфіки умов і про­цесу їх розвитку;

 -   встановлення міжособистісних контактів із кожною дитиною;

 -   створення в класному колективі умов для прояву і розвитку реаль­них і потенційних можливостей учнів, задоволення соціальне цінних і особистісно значущих інтересів та потреб учнів;

 -   вивчення та врахування в роботі стану фізичного, психічного та со­ціального здоров’я учнів;

 -    розв’язання питання соціальної адаптації учнів в умовах дитячого та педагогічного колективу;

 -  надання індивідуальної допомоги учням, які мають проблеми в адап­тації до життєдіяльності класу, відносинах з учителем та іншими членами колективу навчального закладу, виконанні норм і правил поведінки у школі та поза її межами;

 -   профілактична робота з учнями «групи ризику»;

 -  взаємодія з батьками, адміністрацією, соціально-психологічною та іншими службами навчального закладу з метою проектування індивіду­альної траєкторії розвитку учнів, педагогічної підтримки суспільне корис­них ініціатив учнів;

 -  сприяння вихованцям у діяльності з самопізнання, самовизначення і та саморозвитку;

 -  діагностика результатів навчання, виховання і розвитку кожного учня,  облік їхніх особистих досягнень.

     Під час розробки плану класний керівник може використати прийоми й методи психолого-педагогічної діагностики, вивчення матеріалів медичного та психологічного обстеження учнів, скла­дання індивідуальних характеристик вихованців, визначення разом із вихованцем та його батьками найближчих перспектив розвитку, індивідуальні консультації та бесіди, педагогічний консиліум, створення ситуацій успіху та вибору.

Індивідуальна робота з учнями.

Превенція

Термін

Соціальний захист

Термін

Обдарованість

Термін

Відмітка про виконання

Виявлення учнів девіантної поведінки , складання планів  роботи з ними та залучення їх до позашкільної діяльності

До 05.09.2016

Відвідування родин  та складання актів обстеження матеріально-побутових умов учнів пільгових категорій

Вересень 2016

січень 2017

Визначення реальних і потенційних можливостей учнів

Раз на рік

Діагностика результатів навчання і розвитку кожного учня

Січень

травень

Забезпечення гарячим харчуванням учнів пільгових категорій, відвідування позашкільних заходів

З 01.09.2016

Діагностика результатів навчання і розвитку кожного учня

Грудень

Травень

Проведення  бесід виховного характеру

Постійно

Вивчення та врахування стану фізичного, психічного та соціального здоров'я учнів

Січень 2017

Проведення психологічних тренінгів

За потребою

Організація зустрічей з працівниками  поліції, службою молоді

Протягом року

Організація дозвілля учнів та проведення профорієнтаційної роботи

Грудень Травень

Моніторинг результатів участі в конкурсах, олімпіадах, турнірах

Травень

Проведення тренінгів соціальним педагогом

Відповідно плану

Зайнятість в гуртках та секціях

Жовтень

 1.6. Робота з батьками

Важливе і відповідальне завдання  класного керівника - зробити батьків активними учасниками педагогічного процесу.  Напрями діяльності класного керівника з батьками:

вивчення сімей учнів;

педагогічна просвіта батьків, яка планується у відповідності з віковими особливостями дітей, цілями та завданнями навчально-виховного процесу, конкретними проблемами, що виникають у ході спільної діяльності вчителя і батьків;

забезпечення участі батьків у життєдіяльності класного колективу;

педагогічне керівництво діяльністю батьківського самоврядування;

індивідуальна робота з батьками ;

інформування батьків про хід і результати навчання, виховання і розвитку учнів;

Заходи, спрямовані на тісну співпрацю з батьківськими колективами  навчальних закладів

з/п

Форма діяльності

Дата

Відповідальний

Відмітка

про виконання

1

Формування банка даних про сім’ю

До 05.09.

Класні керівники

2

Своєчасне інформування батьків про відсутність дітей у закладі.

Протягом року

класні керівники

3

Спільні учнівсько-батьківські виховні форми діяльності за планами класних керівників

Протягом року

класні керівники

4

 День відкритих дверей початкової школи

грудень

         ЗДНВР

5

Проведення індивідуальної роботи з батьками

протягом року

класні керівники,

соціальний педагог, психолог

учителі предметники

6

Участь у загальношкільній конфренції

Двічі на рік

Голова батьківського комітету

7

 Постійний  зв’язок з родинами учнів девіантної поведінки.

протягом року

класні керівники

8

Педагогізація батьків

протягом року

класні керівники

                                                       

Педагогізація батьків( примірна тематика).

Теми обирають класні керівники відповідно до мети виховання учнівського колективу.

Є теми, які  є обов,язковими для всіх класних колективів

            Семестр

 Клас

                      Вересень

                            Листопад  

 І семестр

     1

    

     2

     3-4

     5

     6

     7

     8

     9

  10

 

  11

  

Особиста гігієна і санітарія. Організація роботи і відпочинку дітей вдома.

Як виховувати у дітей гарні почуття.

Роль батьків у створенні позитивної мотивації у навчанні дітей.

Як попередити можливе погіршення успішності дитини.

Рівні відношення в сім’ї – запорука нормального розвитку дитини.

Правильна організація дітей у сім’ї.

Бережіть нервову систему дитини.

Правова відповідальність батьків і неповнолітніх.

Задачі батьків в успішній підготовці дітей до закінчення ліцею

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання-2017.Участь учнів у зовнішньому незалежному оцінюванні-2017

Як допомагати першокласникові.

Вікові особливості дітей молодшого шкільного віку.

Особлива гігієна школяра і загартування.

Особливості психології дитини середнього шкільного віку.

Пам’ять та її розвиток.

Взаємозв’язок батьків з учителями-предметниками.

Морально-етичне виховання в сім’ї.

Суспільна активність підлітка як ознака готовності до “дорослого” життя. Роль родини в правильному професійному самовизначенні учнів.

Права і обов’язки старшокласників.

 Права і обов’язки батьків. Роль родини в підготовці школярів до вибору професії

Як організувати повторення навчального матеріалу. Роль родини в підготовці школярів до вибору професії

 ІІ семестр

 Клас

                           Лютий

                           Травень

    1

    2

    3-4

    5

    6

    7

    8

    9

 

10

 

  11

 

Проблема вибору друзів. Взаємостосунки в класі.

Самостійне домашнє читання дітей.

Трудове виховання дітей в сім’ї.

Спільні вимоги дорослих у ставленні до дітей.

Правове виховання в сім’ї.

Складові частини виховання.

Як уникнути конфліктів у сім’ї.

Особливості психології підлітка.

Статеве виховання.

Що таке батьківський авторитет.

Роль сім’ї у виборі майбутньої професії дитини.

Психологічна підготовка учнів до проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Самообслуговування дитини в школі і вдома.

Роль особистого прикладу батьків у вихованні дитини.

Особливості навчання у середніх класах. Зустрічі з майбутніми класними керівниками.

Роль праці і творчості в розвитку розумових здібностей дітей.

Спілкування дорослих і дітей у родині.

Естетика поведінки і побуту школярів.

Батьківська   етика.

Роль спілкування в сім’ї. Психологічна підготовка учнів до державної підсумкової атестації

Культура взаємостосунків у сім’ї – модель для майбутнього сімейного життя.

Зустріч з учителями  предметниками. Ознайомлення з правилами проведення державної підсумкової атестації.

 1.7. Вивчення стану та ефективності виховного процесу в класі.

      Під час дослідження процесів, що відбуваються в класі, класному ке­рівнику необхідно звернути увагу на такі важливі аспекти життя колекти­ву, як:

          - організація соціально значущої спільної діяльності;

          - наявність пріоритетного (домінуючого) виду діяльності;

          - активність і самореалізація учнів у спільній діяльності;

          - стан емоційно-психологічних відносин;

          - стан ділових відносин;

          - наявність зв’язків з іншими групами та окремими індивідами;

          - розвиток учнівського самоврядування.

         За потребою напрямки «Вивчення стану та ефективності виховного процесу в класі» визначаються для кожного  колективу окремо, відповідно тематиці виховної роботи та цілям виховання.                            

 Вивчення стану та ефективності виховного процесу в класі

Напрямок

Форма проведення

Дата проведення

Відповідальні

Примітка

1.

Стан здоров’я та фізична підготовка

моніторинг

 Двічі на рік

ЗДНВР, медична сестра закладу, класний керівник, вчитель фізичної культури

2.

Рівень культури поведінки

анкетування

Вересень

січень

Соціально-педагогічна служба та класний керівник

3.

Характерологічні особливості учнів: стан емоційно-психологічних відносин

Спостереження

анкетування

За потребою

Соціально-педагогічна служба

4.

Формування класного колективу

Спостереження

анкетування

За потребою

Соціально-педагогічна служба та класний керівник

5.

Рівень вихованості учнів

Експертне оцінювання

Раз на рік

Класний керівник учителі предметники

6.

Розвиток учнівського самоврядування в класі

Спостереження

За потребою

Класний керівник

           Крім основних розділів, у план виховної роботи можуть бути вклю­чені різноманітні додатки. Відповідно до традицій планування у конк­ретному навчальному закладі цей документ може містити інформацію про батьків, їх участь у життєдіяльності класу, відвідування ними батьківських зборів, відомості про сім’ї та учнів, інтереси та захоплення ос­танніх, їх зайнятість у позаурочний час, дані про результати педагогіч­них спостережень та психолого-педагогічної діагностики, про учнівське самоврядування.

             

ЛІТЕРАТУРА

1. Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України» затверджені  наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243 «Про основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України».

           2.  Рекомендації до планування роботи класного керівника   навчального закладу системи загальної середньої освіти лист    МОН України  від 14.08.08 р.  № 1/9 - 520 .

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.