Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 0 чоловік

Про стан викладання української мови у 2 – 4 класах в І семестрі 2024 – 2025 навчального року у Малофонтанському ОЗО

Дата: 6 березня о 13:38
Автор: Доба Н. М.

УКРАЇНА

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ

ПОДІЛЬСЬКИЙ РАЙОН

КУЯЛЬНИЦЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

МАЛОФОНТАНСЬКИЙ ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ

НАКАЗ

 «24» грудня 2024 р.                                                                              223

 Про стан викладання української мови у 2 – 4 класах

в І семестрі 2024 – 2025 навчального року

у Малофонтанському ОЗО

На виконання річного плану роботи Малофонтанського ОЗО заступником директора з навчальної роботи Шаргородською І.А. протягом листопада - грудня  2024 року було вивчено стан викладання української мови у 2-4 класах.

У процесі вивчення перевірено стан ведення учнівської та учительської документації, проведені індивідуальні бесіди з учителями та проаналізовані уроки з української мови у початкових класах.

Перевірка засвідчила, що вчителі освітнього закладу викладають українську мову у початкових класах згідно з навчальними програмами для загальноосвітніх навчальних закладів 2-4 класи, затверджених Міністерством освіти і науки України. Календарні плани вчителями складено з урахуванням вимог даних програм та методичних рекомендацій щодо викладання української мови в початкових класах у поточному навчальному році.

Педагоги володіють структурою навчальних програм, знають їх вимоги, обізнані з нормативними документами та методичними рекомендаціями з питань викладання української мови, вміють реалізувати їх у практичній діяльності.

Викладання у 2-4 класах здійснюється за чинними програмами, що рекомендовані Міністерством освіти й науки України для використання:

2-й клас – Типовою освітньою програмою початкової школи, розробленою під керівництвом О. Я. Савченко, затвердженої наказом МОН України від 08.10.2019 року № 1272;

3-4-і класи – Типовою освітньою програмою початкової школи, розробленою під керівництвом О. Я. Савченко, затвердженої наказом МОН України від 08.10.2019 року № 1273;

Класні приміщення  2-4 класів обладнані мультимедійним проекторами, устаткуванням. У класах є органайзери для зберігання наочності, календарі погоди, стенди, вісники для батьків тощо. У всіх класах створені осередки для учнів та вчителів, укомплектовані наочними засобами навчання:

  • набори «Lego»;
  • набори лічильних, геометричних матеріалів;
  • глобуси та географічні карти;
  • таблиці з української мови, алфавіт.

У 3 класі українську мову викладає вчитель початкових класів Височанська Катерина Петрівна, у 4 класі українську мову викладає вчитель початкових класів Москаленко Світлана Валеріївна, спеціаліст вищої категорії; в 2 класі  українську мову викладає вчитель початкових класів Ількевич Анастасія Сергіївна, спеціаліст першої категорії.

Перевірка класних журналів показала, що записи з даного предмету ведуться вчасно, чітко. Теми уроків відповідають календарному плануванню, що свідчить про виконання навчальних програм. Результати  перевірки робочих зошитів свідчать, що вчителі  формують навички каліграфічного  письма, ведуть систематичний контроль за виконанням класних і домашніх робіт.  

На уроках проводиться як мовленнєва, так і змістова робота: використовуються аудіювання, читання мовчки та вголос. Готуючись до проведення уроків, педагоги глибоко продумують кожний його етап, методи подачі програмового матеріалу для найбільш ефективного засвоєння його учнями. Планують цілий комплекс завдань, спрямованих на розвиток у молодших школярів комунікативних умінь, а також на систематизацію й узагальненнязнань з фонетики, лексики і граматики, на вдосконалення навичок вимови і правопису. У процесі опрацювання відомостей про текст великого значення надають розвитку зв’язного мовлення школярів.

Усі вчителі 2-4 класів використовують інформаційно-комунікаційні технології для роботи з фото та відео завдань, що покращує сприйняття школярами  навчального матеріалу, активізує їх увагу, навчає критично мислити.

Зокрема, Москаленко С.В., вчитель 4 класу, ретельно готується до кожного уроку, систематично опрацьовує новинки ІКТ та методичної літератури. Вчитель добре володіє методикою викладання української мови у   4 класі, що забезпечує формування знань, вмінь та навичок в учнів. На уроках спостерігається продумана система роботи з дотриманням принципу послідовності у роботі. Велику увагу на своїх уроках вчитель звертає на розвиток зв’язного мовлення, пам’яті, виробленню навичок правильного каліграфічного письма, яке закріплюється на індивідуальних та групових заняттях. Систематично формує у дітей наскрізні вміння, інттегруючи навчальні предмети. Звертає увагу на формування компетентностей учнів, застосування правил. Уроки вчителя змістовні та цікаві.

Ількевич А.С., учитель 2 класу, застосовує на своїх уроках словесні, практичні, проблемно-пошукові методи навчання, створює ігрові ситуації, використовує різні види та прийоми роботи. На своїх уроках вона в достатній кількості використовує наочний матеріал, здійснює індивідуальний підхід до учнів, привчає дітей самостійно працювати на всіх етапах уроку, застосовує принцип наступності.

Вчитель 3 класу, Височанська К.П., має високий рівень науково-теоретичної підготовки, досконало володіє методикою навчання в НУШ. В роботі опирається на вікові особливості учнів, тому на уроці використовує роботу в парах, «Мозковий штурм», «Мікрофон», «Прес» та різні мовні ігри. Для вдосконалення грамотності учнів на уроках пише різні види диктантів, де вчить учнів пояснювати написання слів. Працюючи над збагаченням словникового запасу школярів використовує довідникову літературу. Для знайомства дітей з новими словами звертається до енциклопедії та тлумачних словників. Робота з деформованим текстом, зорові диктанти  сприяють виробленню грамотного письма. Враховуючи вікові особливості школярів їх психологічні особливості на практиці вчить учнів використовувати слова-звертання, знайомить із словами ввічливості. Тим самим привчає у дітей повагу до старших, дбайливе ставлення до оточуючих. Вимогливий до охайного письма в зошитах, правильного і безпомилкового.

Враховуючи вищезазначене

НАКАЗУЮ:

  1. Вчителям початкових класів.
    1. З метою підвищення ефективності стану викладання української мови та рівня навчальних досягнень учнів продовжувати підвищувати свій фаховий та професійний рівень шляхом самоосвіти та участі в методичних формах роботи.
    2. Вдосконалювати методику проведення уроків та урізноманітнити види тренувальних вправ для закріплення нового матеріалу шляхом самоосвіти, взаємовідвідування уроків колег.
    3. Продовжувати застосовувати ефективні форми та методи для розвитку творчих здібностей школярів, впроваджувати на уроках інтерактивні форми та методи роботи. 
    4. Сприяти  формуванню у школярів умінь сприймати, розуміти, аналізувати й інтерпретувати літературні тексти різних видів із використанням початкових літературознавчих понять.
  2. Контроль за виконанням даного наказу покласти на  заступника  з НР Шаргородську І.А..

Директор Малофонтанського ОЗО:                       Наталія ДОБА

З наказом ознайомлені:                                               І.А. Шаргородська

С.В. Москаленко

А.С. Ількевич

К.П. Височанська

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.